«Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο»

!!!!Φωτογραφία0007(2) !!!Φωτογραφία0008(1)

Πραγματοποίηση τηλεδιάσκεψης με την Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος με θέμα την Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο

Τρίτη 4 /11 /2014
Σας ενημερώνουμε ότι, κατόπιν συνεργασίας των κ.κ. Υπουργών Παιδείας και Προστασίας του Πολίτη και Δημόσιας Τάξης, πραγματοποιήθηκαν ημερίδες μέσω τηλεδιασκέψεων της Δ/νσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος με τις σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της περιφέρειας, με θέμα: «Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο».

Το  Σχολείο μας συμμετείχε στην ημερίδα με τους μαθητές και εκπαιδευτικούς των Ε’ & ΣΤ’ τάξεων.

Αφού ολοκληρώθηκε η τηλεδιάσκεψη ακολούθησε συζήτηση και απαντήθηκαν ερωτήματα των μαθητών από τον καθηγητή Πληροφορικής του Σχολείου μας κ. Βοβό Ανέστη στα πλαίσια του προγράμματος ?Κοινωνικό Σχολείο?.