Το Δημοτικό Σχολείο Κάτω Καστριτσίου στις εκδηλώσεις για την επέτειο του Ολοκαυτώματος των Καλαβρύτων

Το Σχολείο μας ανταποκρινόμενο στην πρόσκληση του Δήμου Καλαβρύτων συμμετείχε με μια αντιπροσωπεία 45 μαθητών, την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019 το απόγευμα, σε εκδήλωση που έγινε στα Καλάβρυτα για την επέτειο των 76 χρόνων από το Ολοκαύτωμα. Η εκδήλωση είχε ως θέμα της απονομή των βραβείων σε μαθητές  που συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Μαθητικό Ποιητικό Διαγωνισμό «Άθλον Ποιήσεως Γιάννης και Λένα Στρέφη-Κουτσοχέρα». Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας παρουσίασαν το μουσικοθεατρικό δρώμενο «Όταν ο πόνος γίνεται λόγος και ο λόγος τραγούδι». Την εκδήλωση παρακολούθησαν δάσκαλοι του Σχολείου μας και πολλοί γονείς που ταξίδεψαν μέχρι τα Καλάβρυτα για το σκοπό αυτό. Το βράδυ ο Δήμος Καλαβρύτων παρέθεσε δείπνο για τους μαθητές, τις οικογένειές τους και τους δασκάλους τους.

Σχετικό βίντεο μπορείτε να δείτε κάνοντας κλικ εδώ